Nábytek Existují 2 produkty.

Podkategorie

 • Folk L'or

  Kolekce Folk L'or je inspirovaná řemeslem, klade důraz na detail a rukodělné kvalitní zpracování. 

 • B15

  Kolekce B15

  Kolekce B15 vznikla jako čistá kolekce vyráběná kompletně v České republice. Vznikla z potřeby udělat ji co nejlevnější, ale bez jakéhokoli slevení na kvalitě a vzhledu. Není to nábytek s kompromisem. Nábytek je součástí našeho domova/kanceláře/ateliéru a jsme s ním denně v bezprostředním kontaktu, proto by jeho zdravotní nezávadnost měla být pro všechny nutností a pravidlem. V našem nábytku není použitý žádný zdravotně závadný materiál, počínaje lepidlem, přes spojovací segmenty, směsy olejovosku, kterými je vytvořena povrchová úprava, a samozřejmě i samu hmotu tvořící každý kus, borovicové dřevo. Zdravotní nezávadnost pro nás není klišé, dnes tolik aktuální, je to hlavně zodpovědnost a naše svědomí vůči zákazníkovi. Každá věc má i svoji vůni a vzhled. Dřevo obecně je antialergenní, většina dřevin má i příjemnou vůni. Borovici jsme zvolili ze tří důvodu a jednou z nich bylo, že díky své smolnatosti krásně voní. Jejím dalším aspektem je tvrdost, která, na jehličnan vyskytující a těžící se u nás, není špatná. Tím se odkryl i třetí důvod, a to je cena, pohybující se přesně na středu vah mezi cenou materiálu a jeho kvalitou. Také chceme podpořit lokální ekonomiku a živnostníky, kteří se zabývají těžbou českého dřeva a starají se o naše lesy.

  Připravovali jsme nábytek co nejprostší, nejjednodušší, oproštěný od zbytečností, vyznačující se ryzí funkčností. Nechceme však vytvářet tupý předmět denní potřeby. Promyšlený detail každého kusu je v přirozenosti předmětu, ze kterého je vyroben. Každá úchytka našeho nábytku je tvořena autentickým zakončením dřeva, kde při odstranění kůry vznikne originální detail. Tento detail se díky rozdílnosti a jedinečnosti každého kmenu stromu, ze kterého pochází, nikdy nebude opakovat. Vždyť i suk nebo prasklinka při správném použití může fungovat jako šperk. Těmito drobnostmi získává každý kus našeho nábytku na originalitě a je to jeden z hlavních znaků naší kolekce.

  Při konečné povrchové úpravě používáme kartáčování, a to nejen z estetického a haptického, ale také z praktického důvodu. Při kartáčování se odstraní nejměkčí část dřeva a zůstává ta nejtvrdší část. Nejčastější poškození nábytku je formou škrábanců, v tomto případě se riziko zmenšuje pravě díky kartáčování. Navíc tato technika zdůrazní přirozenou kresbu dřeva.

  Od nás nedostanete nábytek v bublinkové fólii, je zbytečné plýtvat něčím, co může být, a ve většině případů je, jednorázová záležitost. Máme minimální odpad z důvodu maximální výtěžnosti z materiálu při výrobě. Zbytků z výroby zůstává pomálu a likvidujeme je samozřejmě přirozenou cestou, a to v krbu. Chceme vaši spokojenost a pro nás čisté svědomí a klidný spánek. Spokojený zákazník se stává naší největší odměnou. Předání nábytku další vaší generaci je pro nás snem a důvodem, proč dělat věci poctivě.

  spolupráce

  arch. Barbara Zedková

  B15 is an alternative collection of furniture that is affordable but functional, and durable. Emphasis is put on tradition, detail, nature and interactivity of the customer.

  Collection is made of pine wood.

  cooperation

  arch. Barbara Zedková

 • Original
 • T steel system

  Kolekce nábytku TSS (T Steel System) tentokrát kombinuje dřevo s kovem. Hlavním prvkem se stala pevná ocelová konstrukce ve tvaru písmene T. Tento základní segment je stejný pro různé kusy nábytku: stůl, knihovnu, židli nebo nižší polici. Lze jej poskládat několika způsoby, a vybízí tak svého zákazníka k interakci. Minimalistický nábytek nabízí maximální využití. Vyniká svou odlehčeností a je vhodný k produktové instalaci a prezentaci, zároveň ale může sloužit jako svébytný solitér v jakémkoli interiéru.

 • Sójové vonné svíčky

  Sójové vonné svíčky

Zobrazuji 1 - 2 z 2 položek

Základní vlastnosti: Rozkládací sofu rychle a snadno přeměníte na postel. Stačí vysunout rám, poté překlopit matraci. Konstrukce a záda jsou z bíle olejované masivní borovice,...

40 000,00 Kč
Na skladě

Základní vlastnosti: Postel je z bíle olejované masivní borovice, přírodního a obnovitelného materiálu. Každá postel má jedinečný vzor a povrch díky přírozeným variacím dřeva....

14 400,00 Kč
Na skladě
Zobrazuji 1 - 2 z 2 položek